Instagram'da Satış Yapmak

Instagram'da Satış Yapmak

Merhabalar bu yazımızda Instagram'da bir sayfa açarak herhangi bir ürün yada hizmet satmak isteyen arkadaşlara rehber nitelikte olacak bir şekilde Instagram'dan nasıl satış yaparsınız konusu üzerinde duracağız.

Öncelikle bir işletme hesabı oluşturup sayfanızı açmalısınız. İşletme hesabı sayfanızı kaç kişi ziyaret etmiş, linklerinize kaç kişi tıklamış, haftalık olarak takipçi artışınız, takipçilerinizin yaş ve cinsiyet dağılımı gibi pek çok detayı görmenizi sağlayacaktır. Bu verileri satış yaparken kullanmak çok avantajlı olacaktır.

Satacağınız ürün yada hizmete karar verdikten sonra buna uygun bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Adınız ne kadar jenerik olursa o kadar güven verici olacaktır. Yani rakamlar ve işaretlerle dolu bir sayfa adı pek işinize yaramayacaktır muhtelemenel. Onun yerine tek veya iki kelimelik olabildiğince az sayıda rakam ve işaret kullanılan bir isim seçmelisiniz. Ardından güzel bir profil resmi yerleştirin. Bu sayfanızın logosu da olabilir. Özellikle yeşil renkler güven vermesi açısından tavsiye edilir.

Sayfanızı açıp biyografi kısmınızı ürününüzden bahsettikten sonra Whatsapp linkinizi yada web site bağlantısını ekleyebilirsiniz. Ben Whatsapp linkli tavsiye ederim zira insanlar size direkt ulaşabilirlerse bu onlara ürününüzü almak konusunda daha çok güven verecektir. Ardından sayfanıza takipçi toplamak geriye kalıyor. İlk başta yeni bir sayfa pek takipçi çekmeyecektir. Bunun için size Türk Takipçi paketlerimizi tavsiye ediyoruz. Buradan alacağınız 10 binlik paket sonrası insanlar sayfanızı daha güvenilir bulur v eorganik olarak takip etmeye başlayacaklardır.

Türk Takipci Satın al paketlerimizdeki takipçiler tamamen Türk ve gerçek profillerden oluşurlar. Düşüş çok az düzeydedir. Bu kişiler aktiflik gösterirler, yani resimlerinizi beğenir, yorum atar ve hikayelerinizi izleyebilirler. Bu sayede bol takipçili ve aktif bir hesaba sahip olmuş olursunuz.

Bu şekilde güzel bir başlangıç yaptık. Ardından neler yapmanız gerek, müşterilerinize nasıl ulaşırsınız, nasıl daha çok satış yaparsınız gibi konuları ise serimizin ilerleyen yazılarında inceleyeceğiz.